Uncategorized

Krzesło biurowe – na co zwrócić uwagę

Jakie krzesło biurowe wybrać?

Większość ludzi nie zwraca uwagi na to, jakie krzesło biurowe ma w pracy. Godziny spędzane w pracy przed komputerem wiążą się z tym, że po jakimś czasie odczuwamy ból w plecach. Tak naprawdę głównym powodem tych dolegliwości, jest nieodpowiedni dobór krzesło. Jest kilka istotnych elementów, na które warto zwrócić uwagę, aby zadbać o zdrowe plecy i komfort w miejscu pracy.

Przede wszystkim, siedzisko – chodzi tu konkretnie o brzeg, na którym opierają się uda. Nie może być zbyt twardy czy ostry – chodzi o to, aby nie utrudniał przepływu krwi w kończynach dolnych, które i tak nie mają lekko (praca siedząca, podróż również w pozycji siedzącej, itp). Dlatego tak ważne jest, aby sprawdzić krzesło pod względem komfortu, bo w końcu spędzamy na nim znaczną część dnia.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Popularne krzesło biurowe

Kolejną istotną kwestią, są podpory pod łokcie. Nie mogą być zbyt nisko, ani zbyt wysoko. Wiąże się to z tym, że zbyt niska wysokość będzie powodować wygięcie kręgosłupa w odcinku piersiowym (co spowoduje nadwyrężenie mięśni grzbietu oraz patrząc przez czas, jaki spędzamy w takiej pozycji – spowoduje zmiany zwyrodnieniowe kręgów). Ręka powinna być opuszczona pionowo w dół, zgięta w łokciu pod kątem prostym przy zachowanej jednocześnie wyprostowanej pozycji pleców.

Oparcie ma również duży wpływ na kondycję naszego kręgosłupa – nie może być zbyt wygięte ani zbyt proste. Najlepsze oparcie w krześle to takie, które kształtem przypomina kręgosłup – czyli literę „S”. Coraz popularniejsze są oparcia, które w dolnej części mają zamontowaną kształtkę lub poduszkę, która powoduje zachowanie odpowiedniej postawy, jeśli chodzi o dolną część kręgosłupa. Warto zastanowić się nad tą opcją.

Wszystkie elementy wymienione wyżej, mają duże znaczenie, jednak zostaje jeszcze kwestia najistotniejsza. Chodzi o nasze mięśnie pleców oraz brzucha. Siedząc w bezruchu, główne partie mięśniowe, które są odpowiedzialne za utrzymanie krzyża oraz miednicy w poprawnej pozycji, są wyłączone. Przez taki tryb życia, grupy mięśni głębokich słabną i nie potrafią utrzymać poprawnej pozycji ciała.

3/4 foteli biurowych, to zwykłe sztywne krzesła, które mają jedynie regulację wysokości, możliwość odblokowania oparcia ( mamy wtedy możliwość odchylenia się do tyłu ), no i oczywiście kółka, które pozwalają przesuwać krzesło.

Skuteczne rozwiązanie to krzesło biurowe oparte na zasadzie gumowej piłki

Nowym rozwiązaniem jest wprowadzenie ruchomego siedziska – ale chodzi tu o nieco inny typ ruchu. Chodzi o pracę miednicy oraz głębokich partii mięśni, które działają podczas np. chodzenia. To one są odpowiedzialne za poprawną pozycję miednicy oraz m.in. trawienie. Trzeba zwrócić uwagę, że sporo ludzi ma problem z trawieniem i pomimo specjalnych diet, zawierających dużą ilość probiotyków, błonnika i innych elementów, które wspomagają pracę układu pokarmowego, nadal powstaje problem pracy jelit.

Krzesła które zapobiegają zaburzeniom pracy jelit oraz bólu pleców przez długie godziny spędzone przed ekranem komputera, parto na zasadzie gumowej piłki. Siedzisko postawione jest na wytrzymałej sprężynie, dzięki czemu, siedząc, cały czas balansujemy dolną partią ciała, co z kolei powoduje utrzymanie pleców w pozycji prostej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, cały czas balansujemy ciałem, utrzymując pracę brzucha oraz zachowując poprawną postawę kręgosłupa.

Warto zainwestować w krzesło biurowe tego typu, aby w przyszłości uniknąć wielu schorzeń oraz dolegliwości związanych z trawieniem oraz dolnym odcinkiem kręgosłupa.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *