Uncategorized

Częsty ból głowy w pracy

Coraz większej ilości osób doskwiera nagły ból głowy. Jest to związane z dużą ilością pracy przed ekranem oraz ze stresem i zmęczeniem. Ale jak sobie z tym radzić?

Najprostszym sposobem i zarazem bardzo skutecznym jest po prostu odejście od komputera czy biurka na krótki spacer. Chodzi o odpoczynek po pierwsze dla oczu, bo drugie dla karku.

Ale właściwie dlaczego pojawia się ból głowy?

Wszystko zaczyna się od napięcia mięśni, tzw. „kapturów”, które biegną wzdłuż szyi i konczą się na przedniej części czaszki. Napięcie tych mięśni (spowodowane m.in. pracą, stresem lub wysiłkiem), powoduje ściąganie całej głowy w tył a to z kolei jest odczuwalne jako ból głowy. Co z tym możemy zrobić? Najpierw trzeba zmienić pozycję czyli po prostu się przejść. Następnie warto wykonać wolne ruchy okrężne całą głową. Rozruszanie odcinka szyjnego kręgosłupa przyniesie dużą ulgę. Na koniec, warto wykonać masaż skroni palcami (tak naprawdę jest to standardowy odruch organizmu przy zmęczeniu i bólu głowy).
Niezależnie od tego, najważniejszy jest odpoczynek oraz regeneracja organizmu. Zadbajmy o regularny sen, regularne jedzenie oraz odpowiednio dużo ruchu a problemy z bólem głowy zostaną jedynie wspomnieniem.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *